Lektorské, konzultační služby pro oblast práce s veřejností (metody komunitního plánování, facilitace, řízení diskusí atp.), Interpretace místního dědictví, od roku 2010 nabídka vzdělávacích programů pro žáky základních a středních škol ZNÁM, MÁM RÁD A PEČUJI.
Lektorské, konzultační služby pro oblast práce s veřejností (metody komunitního plánování, facilitace, řízení diskusí atp.), Interpretace místního dědictví, od roku 2010 nabídka vzdělávacích programů pro žáky základních a středních škol ZNÁM, MÁM RÁD A PEČUJI.
Poradenství, osvěta pro místní veřejnost, organizace, spolky, podnikatele (semináře, kurzy, atp.) Služby Grantové kanceláře.

Od roku 2010 nabízíme služby v rámci RODIČOVSKÉHO CENTRA ZDROJ (klub volnočasových aktivit pro děti a mládež), služby poradenství pro sociálně znevýhodněné skupiny a jednotlivce (příprava vzniku Občanské poradny):
Aktivity programu:

Kulturní programy různého zaměření pro diváky a posluchače, v různých pořadech – koncerty, výstavy, divadlo, filmy, tématické programy, atp.
Aktivity programu:

Oficiální údaje: Slavonická renesanční, o.p.s., sídlo Na Potoku 629, Slavonice 378 81, IČ: 261 08 721, kancelář tel.: 384 493 884, mobil (ředitelka) 602 571 087, mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

web organizace www.zdrojslavonice.cz, projektové weby www.grasel.eu, www.zelenepamatky.cz

Motto : Být ZDROJem zábavy, nápadů, vědění a informací

Slavonická renesanční, obecně prospěšná společnost vznikla v roce 2006 vedle zavedeného občanského sdružení. Hlavním cílem obecně prospěšné společnosti je opravit a provozovat bývalý Německý dům (později kino) ve Slavonicích. Společnost zároveň poskytuje služby stanovené zakládací listinou.

Lidé v organizaci

Členové správní a dozorčí rady, zaměstnanci - prosinec 2012

Členové správní a dozorčí rady v dubnu 2011.

Programy směřující ke snižování spotřeby energií jsme zahájili v listopadu 2008.  V roce 2010 jsme se projektem ZELENÉ PAMÁTKY zaměřili na snižování energetické náročnosti památkově cenných budov. Toto téma se pro nás stalo hlavní, směřuje k němu i obnova našeho Spolkového domu ve Slavonicích. Pořádáme informační akce, exkurze, semináře a publikujeme. Více na samostatných stánkách projektu www.zelenepamatky.cz

Dokument České televize, září 2012 - Spolkový dům Slavonice

Partneři programů úspor energie a Zelené památky jsou          Energy Centre České Budějovice          EkoWATT          REMMERS          Slavona          Podzimek a synové         

 

Spočítejte si spotřebu u vás doma pomocí kalkulátoru na stránkách ECCB

Od roku 2003 postupně vytváříme v okolí Slavonic síť stezek pro pěší výletníky. Jejich ústřední postavou je skutečná osoba, která ve zdejším kraji žila – zloděj Johan Georg Grasel. Podle jeho jména vznikla hanlivá nadávka „grázl“. Stezky interpretují místní dědictví z jeho období (přelom 18./19. století) – řemeslné, architektonické jedinečnosti, pověsti, lidovou tvorbu, atp. - představují je ve volnější i těsnější vazbě na Grasela.

Graselovy stezky mají svůj web  www.grasel.eu, zde najdtete mapy stezek, fotogalerii, nabídku služeb Návštěvnického centra, kontakty, tipy, prodej zboží, atp.

Rozhovor o Graselových stezkách s Olgou Žampovou

Projekt obnovy bývalého Německého spolkového domu ve Slavonicích (a bývalého kina), který vlastní SR, o.p.s - v roce 2009 byla oceněna Architektonická studie autorů OV-A ( Opočenský Valouch Architekti, s.r.o.) o stavba získala stavební povolení. V červnu roku 2012 byla zahájena stavba, dokončení je plánováno v říjnu 2013. Stavbu provádí firma Podzimek a synové, s.r.o. Fotografie z průběhu stavby si můžete prohlédnout ZDE, ve FOTOGALERII

Článek o stavbě na architektonickém webu ARCHIWEB http://www.archiweb.cz/news.php?type=atel&action=show&id=12160

Projekt je realizován z podpory Operačního programu životní prostředí osa 7 - Dotace pro environmentální vzdělávání, poradenství a osvětu.

Logo_MPSV_Rodina_03_textpod_greySitMC_logo_zkratka

"Rodičovské centrum ZDROJ Slavonice" od roku 2010 nabízí zázemí pro rodiče, prarodiče a děti i jejich kamarády - tvůrčí dílny, cvičení, výlety, besedy. Zázemí máme ve Spolkovém domě.

poster_srsA4JAK objevovat NĚCO o čem si myslíme, že stojí ZA TO a JAK předat, či zprostředkovat o TOM informaci, prožitek, nabídku..

Metodikou interpretace místního dědictví (IMD) se zabýváme od roku 2006 v rámci služeb Slavonické renesanční, o.p.s. - vzdělávácí programy pro děti a mládež, Graselovy stezky, služby místních průvodců, atp. Cílem metodiky interpretace je zapojovat místní obyvatele i návštěvníky do péče o životní prostředí, posilovat jejich kladný a zodpovědný vztah k místnu, kde žijeme, šetrně užívat místní jedinečnosti k nabídce služeb v šetrné turistice.

Interpretace místního dědictví je efektivní nástroj pro udržitelný turismus a cestovní ruch.