13. listopadu navštívil Dačice a Slavonice poslanec Evropského parlamentu pan Hynek Fajmon (poslanec za ODS, člen výboru EP pro zemědělství a rozvoj venkova). Program návštěvy vyplynul z dlouhodobého zájmu pana Fajmona o dění v našem regionu, a ve spolupráci s Gymnáziem Dačice a MAS Jemnicko, o.p.s. návštěvu pana Fajmona připravila a zajistila Slavonická renesanční, o.p.s.

Dopolední část programu probíhala v Gymnáziu v Dačicích. Na besedě se studenty bylo hlavním tématem EURO - proces zavádění společné evropské měny. Pozorní a zvídaví studenti byli výbornými posluchači i diskutéry o dalších evropských otázkách – Lisabonské smlouvě, eurospektismu, atd. Dobrou zprávou je jistě „dohra“ úspěšné návštěvy pana Fajmona, který ještě na  prosinec zajistil pro zástupce gymnazia místa na oficielní návštěvu Eropského parlamentu ve Štrasburku.
Odpolední program dne 13.11. probíhal ve Slavonicích, kde se v Hotelu Petrik sešli starostové, podnikatelé a zástupci neziskových organizací na semináři o možnostech rozvoje venkova - možnosti pro projekty, dotace, rozvoj partnerství, podpora zemědělství a další témata.    Důležitým bodem programu semináře byla prezentace MAS Jemnicko o.p.s., do které Město Slavonice vstoupilo v loňském roce. Představeny byly aktivity MASky, zejména v souvislosti s realizací LEADER ČR  - dlouhodobý projekt obnovy venkova regionu MAS Jemnicko, který byl  vybrán k realizaci v letech 07-13 a do kterého slavoničtí již úspěšně žádali.

Za SR, o.p.s. Olga Žampová, za MAS Jemnicko o.p.s. Milan Svoboda.

  • FAjmon1
  • Fajmon2