Víte, že jméno loupežníka Grasela dalo vzniknout hanlivé nadávce grázl? Jaký byl a co vlastně všechno provedl?

Školním výletům a školám v přírodě nabízíme zážitkový program „Po stopách loupežníka Grasela“. Výukové aktivity využívají potenciálu místa – pověsti, kulturní, technické, přírodní a jiné památky - jsou vsazeny do příběhu, který tvoří rámec celého programu.

Prožijeme příběhy z dávných dob, kdy ve zdejším kraji loupil a s bandou se skrýval loupežník Johan Georg Grasel. Připraveny budou tvůrčí hry, venkovní soutěže a další aktivity plné napětí, poznání i radosti. Žáci se pod vedením lektorů účastní objevné výpravy, jejímž cílem je poznat místní zajímavosti, probudit zvědavost a tvůrčí smysly.

Zážitkový program „Po stopách loupežníka Grasela“ nabízíme v období květen – červen a září – říjen na trasách Graselových stezek (Dolní Bolíkov, Slavonice, Český Rudolec, Vratěnín, Dobersberg…). Místo, délku a průběh programu upravíme dle věku dětí a přání objednatele. Objednávat můžete na emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo telefonicky na čísle 724 106 808.