Srdečně zveme na vzdělávací programy

 

ČESKÉ POHRANIČÍ BĚHEM A PO 2. SVĚTOVÉ VÁLCE 

 

- komponovaný program pro žáky 7. – 9. tříd ZŠ a střední školy věnovaný poválečné historii příhraničních oblastí Československa v kontextu Spolkového domu Slavonice.

 

Program sestává z prohlídky a komentovaného promítání fotografií z historie Spolkového domu ve Slavonicích, z promítání krátkého dokumentárního filmu z produkce České televize a sdružení Paměť a následné přednášce a diskuzi s přítomným hostem – odborníkem či pamětníkem. Program připravujeme v součinnosti s Ústavem pro studium totalitních režimů, s využitím materiálů Nadace Post Bellum a ve spolupráci s místními obyvateli.

 

Program je možné soustředit na některé z následujících témat:

□ Druhá světová válka v československém pohraničí

□ Rok 1945 – 1948: poválečný odsun německého obyvatelstva, dosídlení, lidové soudy

□ Padesátá léta: politické procesy

□ Železná opona

□ Pražské jaro

□ Normalizace

 

Délka programu:

varianta I: 100 minut (prohlídka domu a fotografií, videodokument a přednáška s diskuzí)

 

varianta II: 160 minut (program je doplněný o samostatnou práci účastníků s pomocí pracovních listů a její vzájemnou prezentaci).

 

Program nabízíme v termínech od 10. do 21. února 2014. Jeho cena je 30,-Kč / žáka (zvolená varianta cenu neovlivňuje). Program můžete kombinovat i s další nabídkou (např. HLEDAČKY, vycházky po Slavonicích s příběhem) z našeho webu www.zdrojslavonice.cz/vzdelavani.

 

Objednávat můžete během měsíce ledna na emailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., anebo tel. 602 57 11 28 (Michal Ruman). Do objednávky prosím uveďte počet a stáří dětí, preferované téma/ta a časovou dotaci (varianta I či II).